Konfirmation i 2018 (afdeling Havepladsvej)

I 2018 er der konfirmation i Christianskirken på følgende datoer:

  • Lørdag den 14. april (Kl. 9.30: Eva Jerg)
  • Lørdag den 14. april (Kl. 11.30: Elin Skoven)
  • Lørdag den 21. april (Kl. 9.30: Elin Skoven)
  • Lørdag den 21. april (Kl. 11.30: Elin Skoven)
  • Lørdag den 28. april (Kl. 9.30: Eva Jerg)
  • Lørdag den 28. april (Kl. 11.30: Eva Jerg)

110 elever har skrevet sig op til undervisning og konfirmation.
Nedenunder kan du se navnene på dem.
Ud for hver konfirmand står der et bogstav.
A betyder, at konfirmanden går til undervisning fra kl. 8.00-9.30.
B betyder, at konfirmanden går til undervisning fra kl. 13.45-15.15.

Vigtig information

Lørdag den 14. april kl. 9.30 konfirmerer Eva Jerg:

  1. Andreas Basic Carlsen (B)
  2. Fillip Wieben (A)
  3. Gustav Ravnsmed Dahl Christensen (B)
  4. Henriette Bylov Damsgaard (B)
  5. Ida Elbirk ?
  6. Isabella Martensen Thomsen (A)
  7. Jonas Løvendahl (B)
  8. Jonas Nyboe Loof  (B)
  9. Lucas Gøtke Jæger Lauritzen (A)
  10. Magnus Kaag Bering (B)
  11. Malte Hesselberg Frost (A)
  12. Maria Kristiansen (A)
  13. Nicklas Bylov Damsgaard (B)
  14. Nicky Kevin Holm Dahl (B)
  15. Noah Fournaise Guldberg Andersen
  16. Robin Reuter Larsen (B)
  17. Ronja Albertsen (A)
  18. Thor Aleksander Heller Jensen (B)

Lørdag den 14. april kl. 11.30 konfirmerer Elin Skoven:

  1. Alexander Kirkegaard (B)
  2. Bjørk Delcin Kraft Hansen (A)
  3. Christian Kold Engberg (B)
  4. Julius Valdemar Jørgensen
  5. Laura Lena Lerup Holm (B)
  6. Line Bech Ravnborg (B)
  7. Liv Zenia Hübertz Olsen (B)
  8. Lucas Bro Peyk (A)
  9. Mads Asanga Ravnskjær (B)
  10. Mads Ejvind Bloksgaard Corneliussen (B)
  11. Magnus Daugaard Andersen (B)
  12. Nanna Elisa Schou-Larsen (A)
  13. Naya Lucia Jensen (B)
  14. Noah Splidt Lindvig (A)
  15. Sabine Karlskov Lange (B)
  16. Sebastian Gehlsen (A)
  17. Sif Wærnskjold-Thiesen (A) 
  18. Silke Nowicka Sørensen (B)

Lørdag den 21. april kl. 9.30 konfirmerer Elin Skoven:

  1. Anna-Kathrine Biesbjerg Bruun Dam (A)
  2. Dina Lund Hansen (A)
  3. Emilie Damkjær Thode (A)
  4. Frederik Aksglæde Wibrand (A)
  5. Hans Østermark Jensen (B)
  6. Helene Tolstrup (A)
  7. Jeppe Dolling Andersen Lindhardt (B)
  8. Karoline Marschall Wraa (B)
  9. Mai Würtz Niess (B)
  10. Maj Alma Verner Ingeman Olsen (B)
  11. Mathilde Kaasgaard Petersen
  12. Mikkel Møller Hansen (B)
  13. Niclas Foged Hansen (B)
  14. Nicolaj Bendix Drejer (B)
  15. Oliver Bendix Drejer (B)
  16. Sara Lyse Holm Vestergaard (B)
  17. Simon Vejle Sørensen (B)

Lørdag den 21. april kl. 11.30 konfirmerer Elin Skoven:

  1. Alberte Hallas Jørgensen (A)
  2. Elias Gulløv (A)
  3. Emil Staversbøl Just (B)
  4. Emma Liin Steensbjerre (B)
  5. Freja Liv Johansen (A)
  6. Julie Gandø (B)
  7. Kathrine Csizmadia Brügmann (A)
  8. Liva Feder Hansen (B)
  9. Lucas J. Bertelsen
  10. Lukas Raff Jensen (B)
  11. Mai Matilde Brix Sparsø (B)
  12. Marcus Gram Kristensen (A)
  13. Nikkie Sørensen (A)
  14. Noah Lindholm Torp (B)
  15. Rasmus Sørensen (A)
  16. Sebastian Daly Larsen (A)
  17. Sofus Stokholm (A)
  18. Thomas Vestergaard Jensen (A)
  19. Tobias Krogh Lundberg (B)

Lørdag den 28. april kl. 9.30 konfirmerer Eva Jerg:

  1. Amanda Johanne Krægpøth (B)
  2. Cecilie Søgaard Christensen (A)
  3. Dicte Højmose Jørgensen (A)
  4. Frederikke Rudebeck Aabom (A)
  5. Freja Midtgaard Sørensen (A)
  6. Grace Poulla Kock (B)
  7. Ida Ladegaard Ketel Jørgensen (B)
  8. Jasmin Buus Reisenhus (A)
  9. Karoline Kristensen (A)
  10. Lucas Hindberg Askjær (B)
  11. Lykke Nissen (B)
  12. Nikolai Beuchert Willadsen (B)
  13. Ole Ventker (A)
  14. Sara Riti Paulsen (A)
  15. Sebastian Færch Mølhede (B)
  16. Silke Juhl Olsen (B)
  17. Sofia Thi Andresen (A)
  18. Thomas Wibrand Larsen (B)
  19. Zacharias Vig Knudstorp (B)

Lørdag den 28. april kl. 11.30 konfirmerer Eva Jerg:

  1. Alex Kastberg Uldbjerg (B)
  2. Amalie Bernsten Hosbjerg (A)
  3. Anne Sofie Hougaard Nielsen (A)
  4. Caroline Skansing Nielsen (B)
  5. Cecilie Frier (A) 
  6. Cecilie Grøn Steenberg (B)
  7. Dagmar Hagenau Johansen (B)
  8. Helene Juul Jansbak (A)
  9. Hjalte Overgaard Nygaard (B)
  10. Jasmin Devantier Nielsen (A)
  11. Jonathan Peter Laursen (B)
  12. Julian Jakobsen (B)
  13. Klara Wolmar Jakobsen (A)
  14. Laura Mulbjerg Skytte (B)
  15. Luna Østerbro (A)
  16. Pia Ingrid Rozek Høi (B)
  17. Signe Damkjær Holgersen (A)
  18. Sigrid Hygum Terkelsen (B)
  19. Thea Ravn Jørgensen (B)

Vigtig information

Konfirmationer

BegivenhedDato

Konfirmangudstjeneste

Gudstjeneste særligt for konfirmander i Christianskirken

28. sep 19:00
20:00
28. sep 19:00 -
20:00

Konfirmandgudstjeneste

Gudstjeneste særligt for konfirmander i Taulov Kirke

7. nov 19:00
20:00
7. nov 19:00 -
20:00

Konfirmandgudstjeneste

Gudstjeneste særligt for konfirmander i Erritsø Kirke

8. feb 19:00
20:00
8. feb 19:00 -
20:00

Konfirmation

Konfirmation v. Eva Jerg

14. apr 09:30
10:30
14. apr 09:30 -
10:30

Konfirmation

Konfirmation v. Elin Skoven

14. apr 11:30
12:30
14. apr 11:30 -
12:30

Konfirmation

Konfirmation v. Elin Skoven

21. apr 09:30
10:30
21. apr 09:30 -
10:30

Konfirmation

Konfirmation v. Elin Skoven

21. apr 11:30
12:30
21. apr 11:30 -
12:30

Konfirmation

Konfirmation v. Eva Jerg

28. apr 09:30
10:30
28. apr 09:30 -
10:30

Konfirmation

Konfirmation v. Eva Jerg

28. apr 11:30
12:30
28. apr 11:30 -
12:30