Konfirmation i 2019 (afdeling Havepladsvej)

I 2019 er der konfirmation i Christianskirken på følgende datoer:

  • Lørdag den 4. maj (Kl. 9.30: Elin Skoven) (Kl. 11.30: Eva Jerg)
  • Lørdag den 11. maj (Kl. 9.30 og kl. 11.30: Elin Skoven)
  • Lørdag den 18. maj (Kl. 9.30 og kl. 11.30: Eva Jerg)

Du kan tilmelde dit barn, når det begynder i 6. klasse. Jo før man tilmelder sig - desto større er chancen for at få den lørdag, man helst vil. Der er plads til 16 ved hver konfirmation.

Man kan kun tilmelde sig ved at skrive til kirke- og kulturmedarbejder Esther Jensen på esther@chrk.dk eller ringe på 2167 2924. Du skal opgive flg. oplysninger:

  • Barnets navn
  • Barnets fødselsdato
  • Barnets dåbsdato
  • Barnets mobilnummer
  • Familiens adresse
  • Families mobilnummer
  • Familiens mailadresse
  • Ønsket konfirmationsdato og klokkeslæt

Du kan holde øje med, om din tilmelding er registreret ved at tjekke på listen nedenunder.

Lørdag den 4. maj kl. 9.30 v. Elin Skoven

  1. Aya Møller Jensen
  2. Benjamin Nebel Nielsen
  3. Bjarka Mahtob Sheykhzade Haagensen
  4. Ida Emilie Holk
  5. Kasper Schulin Spangsberg Buss
  6. Lucas Poul-Erik Høll Christiansen 
  7. Luna Nymann Heiden
  8. Marcus Wraa Madsen
  9. Morgan Winther Storm
  10. Noah Emil Frederik Lundberg
  11. Olivia Fønsskov Jakobsen
  12. Simon Jakobsen
  13. Simone Villadsen
  14. Stefan Vest
  15. Toke Holdgaard Madsen

Lørdag den 4. maj kl. 11.30 v. Eva Jerg (ikke plads til flere)

  1. Andreas Find Hauge Jensen
  2. Carl Emil Sonne Mogensen
  3. Emil Liin Steensbjerre
  4. Emilie Holmgaard Olesen
  5. Hjalte Villefrance
  6. Isabell Gedde Guldberg Hedegaard
  7. Lærke Sophie Andersen
  8. Mathias Christensen Frank
  9. Mathias Dupont Mortensen
  10. Mathias Flølborg Jessen
  11. Naya Bruun Jessen
  12. Niklas Baltzer Andersen
  13. Niomi Astor Hedemand
  14. Phillip Palm
  15. Rasmus Hejslet
  16. Sarah Louise Kronhoff-Hansen
  17. Signe Kastrup Erbs
  18. Victoria Sørensen 

Lørdag den 11. maj kl. 9.30 v. Elin Skoven

  1. Andreas Hougaard Naver
  2. Lærke Hedegaard
  3. Mathias Gravers Henriksen
  4. Mila Rønning Jensen
  5. Mille Lindeblad
  6. Mille Wærnskjold-Thiesen Andersen
  7. Nora Hulgaard Aaroslin

Lørdag den 11. maj kl. 11.30 v. Elin Skoven (ikke plads til flere)

  1. Cecilie Egebjerg Mortensen
  2. Emil Edeling-Schau
  3. Emil Kloster Gaarsvig
  4. Emma Edeling-Schau
  5. Jamie Papkiewicz
  6. Jonathan Thy Rønnow
  7. Maja Holm Rasmussen
  8. Markus Engemose Hørdal
  9. Mie Almind Linnet
  10. Nadia Andresen Pagh
  11. Nicklas Kjær Jørgensen
  12. Nova Green Junker
  13. Sebastian Frandsen
  14. Sigrid Marie Clausen
  15. Sofie Tilde Boye Østergaard
  16. Thorkild Egede Rasmussen

Lørdag den 18. maj kl. 9.30 v. Eva Jerg (ikke plads til flere)

  1. Celina Thestrup Enevoldsen
  2. Christian Nicklas Andersen
  3. Frederik Frifelt Christensen
  4. Frederik Owen Grøn Matthiesen
  5. Jens Rønsholdt Madsen
  6. Lucas Brøndum Andersen
  7. Marcus Lehmkuhl Jørgensen
  8. Mathias Paustian
  9. Michella Samie Brandt
  10. Ruben Rønsholdt Madsen
  11. Sebastian Bech Jørgensen
  12. Sofie Skibdal Vernersen
  13. Victoria Richards

Lørdag den 18. maj kl. 11.30 v. Eva Jerg (ikke plads til flere)

  1. Andreas Victor Kilde
  2. Cecilie Glintborg Jensen
  3. Celina Bundsgaard
  4. Frida Mollerup Madsen Voigt
  5. Isabella Cathrine Valentin Hougaard Rasmussen
  6. Jens Langer Schou
  7. Mark Schubert
  8. Naja Overgaard Jensen
  9. Nicklas Øbro Eskildsen
  10. Rosemarie Skovgaard Michelsen
  11. Sofia Lantau
  12. Sofie Julie Junker
  13. Thea Rigmor Pedersen
  14. Thilde Nordahn
  15. Victor Hornbæk Bertelsen

 

 

Konfirmationer

BegivenhedDato

Ungdomsgudstjeneste i Sct. Michaelis Kirke

Youtube gudstjeneste og Luther tematik

25. sep 19:00
20:00
25. sep 19:00 -
20:00

Luthers Nøgle

29. sep 09:00
12:00
29. sep 09:00 -
12:00

Ungdomsgudstjeneste i Egeskov Kirke

Allehelgen

31. okt 19:00
20:00
31. okt 19:00 -
20:00

Ungdomsgudstjeneste i Bredstrup Kirke

Påske

7. feb 19:00
20:00
7. feb 19:00 -
20:00