Konfirmation i 2020 (afdeling Havepladsvej)

I 2020 er der konfirmation i Christianskirken på følgende datoer:

  • Lørdag den 25. april (Kl. 9.30: Eva Jerg) (Kl. 11.30: Elin Skoven)
  • Lørdag den 2. maj (Kl. 9.30 og kl. 11.30: Elin Skoven)
  • Lørdag den 9. maj (Kl. 9.30 og kl. 11.30: Eva Jerg)

Nedenunder kan du se, hvilke elever der er meldt til.
Det er ikke for sent at melde sig til.
Tag kontakt til Esther Jensen
Mail: esther@chrk.dk
Mobil: 2167 2924
Ved tilmelding skal man oplyse flg.:

  • Barnets navn
  • Barnets fødselsdato
  • Barnets dåbsdato
  • Barnets mobilnummer
  • Familiens adresse
  • Families mobilnummer
  • Familiens mailadresse
  • Ønsket konfirmationsdato og klokkeslæt

Oplysningerne gemmes og bruges så længe, eleven går til præst og slettes derefter. Der sendes nyhedsmails til familiens mailadresse. Den service kan frameldes når som helst.

Efter konfirmandens navn står et M, hvis man skal komme til undervisning onsdag morgen og et E, hvis man skal komme onsdag eftermiddag.

Lørdag den 25. april kl. 9.30 v. Eva Jerg

  1. Amanda Angelica Al-saffar Winther (M) 
  2. Annelena Møller Antonisen (M)
  3. Jonas Hansen (E)
  4. Jonas Breinholdt Laursen (M)
  5. Jonas Pallesen (E)
  6. Noah Jagd Jørgensen (M)
  7. Sebastian Campbell (E)
  8. Patrick Stiig Christensen (M)
  9. Viktor Egholm Hougaard (E)
  10. Villads Møller Skov (E)

Lørdag den 25. april kl. 11.30 v. Elin Skoven (ikke flere ledige pladser)

  1. Camilla Egholm Hansen (M)
  2. Clara Emilie Uldal Nicolaisen (M)
  3. Esben Kjærsgaard Hjeresen (M)
  4. Frederik Mikael Ibsen (M)
  5. Freja Ryttergaard Jakobsen (M)
  6. Jonas Ringmann Pedersen (M)
  7. Julie Korsgaard Jensen (E)
  8. Kasper Karlskov Lange (M)
  9. Laura Dalgas Andersen (M)
  10. Liva Hanne Schnoor Thomsen (E)
  11. Rasmus Vestergaard Jensen (E)
  12. Sarah Iris Andersen (E)
  13. Sebastian Villefranche Caspersen (E)
  14. Simon Ildskov Bøgh Nysum (E)
  15. Villiam Østdahl Vindeløv (E)

Lørdag den 2. maj kl. 9.30 v. Elin Skoven

  1. Emil Skov Hørlyck (E)
  2. Ida Raff Jensen (M)
  3. Jakob Vejle Sørensen (M)
  4. Kian Maro Schaumann (E)
  5. Nynne Amalie Møller-Christensen (M)
  6. Sara Berger Dahl (E)
  7. Sebastian Selmer Juhl (E)

Lørdag den 2. maj kl. 11.30 v. Elin Skoven (ikke flere ledige pladser)

  1. Alberte Husted Christoffersen (M)
  2. Alberte Kvist Thomsen (M)
  3. Amalie Kaja Østdahl (M)
  4. Anna Pedersen Gram (M)
  5. Daniel Toft Damgaard (M)
  6. Emil Søgaard Christensen (M)
  7. Gustav Bach Hansen (E)
  8. Jannik Vejen Nielsen (M)
  9. Jessica Rebecca Olsen (E)
  10. Lasse Hovgaard Larsen
  11. Nanna Seidelin Raun (E)
  12. Oliver Reinhardt (E)
  13. Oscar Strøm (E)
  14. Sissel Veje Gaarde (M)
  15. Smilla Johanne Staun Nysum (M)
  16. Thomas Kjær Gandø (E)

Lørdag den 9. maj kl. 9.30 v. Eva Jerg (ikke flere ledige pladser)

  1. Amanda Lindegaard Bøgebjerg (E)
  2. Andreas Guldager Sørensen (E)
  3. Anni Weisenberg (M)
  4. Camilla Nielsen (E)
  5. Emil Mulbjerg Skytte (E)
  6. Isabella Abildtrup Lauritsen (M)
  7. Filippa Østerby Eriksen (M)
  8. Jasmin Dahl Stenør Mortensen (E)
  9. Kasper Kragh Sørensen (E)
  10. Lykke Bader Engebæk Petersen (E)
  11. Magnus Emil Bang Nørgaard Kramer (E)
  12. Mikkel Christian Mallin (M)
  13. Oscar Scheurer Petersen (M)
  14. Tilde Lindeblad (M)
  15. Troels Rasmussen (M)
  16. Victoria Denker (M)

Lørdag den 9. maj kl. 11.30 v. Eva Jerg (ikke flere ledige pladser)

  1. Adriano Villum Kölln Knudsen (M)
  2. Andy Veliu Nielsen (M)
  3. Emilie Neldeberg Søndergaard (E)
  4. Fiona Vig Knudstorp (E)
  5. Freya Mette Grevsen (E)
  6. Isabella Christiansen (M)
  7. Karl-Tristan F. Højsgaard (E)
  8. Kristian Laursen (E)
  9. Laura Bertelsen (E)
  10. Laura Imer Nielsen (M)
  11. Mads Rosenvind Møller Rieck (M)
  12. Magnus Imer Nielsen (M)
  13. Micklas Valentin Voxnæs (E)
  14. Mikkel Mørkehøj Bechman Jacobsen (M)
  15. Olivia Stokholm (E)
  16. Sebastian Vibild (M)
  17. Villi Krag Green (M)

Konfirmationer

BegivenhedDato

Konfirmanddag i Taulov Kirke

Læs mere …

5. okt 09:00
12:00
5. okt 09:00 -
12:00

Ungdomsgudstjeneste

Ungdomsgudstjeneste i Trinitatis Kirke.

24. okt 19:00
20:00
24. okt 19:00 -
20:00

Ungdomsgudstjeneste

Ungdomsgudstjeneste i Christianskirken.

4. mar 19:00
20:00
4. mar 19:00 -
20:00

Konfirmation

Konfirmation v. Eva Jerg.

25. apr 09:30
10:30
25. apr 09:30 -
10:30

Konfirmation

Konfirmation v. Elin Skoven.

25. apr 11:30
12:30
25. apr 11:30 -
12:30

Konfirmation

Konfirmation v. Elin Skoven.

2. maj 09:30
10:30
2. maj 09:30 -
10:30

Konfirmation

Konfirmation v. Elin Skoven.

2. maj 11:30
12:30
2. maj 11:30 -
12:30

Konfirmation

Konfirmation v. Eva Jerg.

9. maj 09:30
10:30
9. maj 09:30 -
10:30

Konfirmation

Konfirmation v. Eva Jerg.

9. maj 11:30
12:30
9. maj 11:30 -
12:30