Konfirmation i 2021 (afdeling Havepladsvej)

I 2021 er der konfirmation i Christianskirken på følgende datoer:

  • Lørdag den 17. april (Kl. 9.30: Elin Skoven) (Kl. 11.30: Eva Jerg)
  • Lørdag den 24. april (Kl. 9.30 og kl. 11.30: Elin Skoven)
  • Lørdag den 1. maj (Kl. 9.30 og kl. 11.30: Eva Jerg) 

Det er ikke længere muligt at tilmelde sit barn online.
Man kan kun tilmelde sig ved at ringe til kirke- og kulturmedarbejder Esther Jensen på 2167 2924.
Nedenunder kan man se, hvor der stadig er ledige pladser; der er plads til 16 elever ved hver konfirmation.
Man bliver spurgt om flg. ting, når man tilmelder sig:

  • Barnets navn
  • Barnets fødselsdato
  • Barnets dåbsdato
  • Barnets mobilnummer
  • Familiens adresse
  • Families mobilnummer
  • Familiens mailadresse
  • Ønsket konfirmationsdato og klokkeslæt

Oplysningerne gemmes og bruges så længe, eleven går til præst og slettes derefter.
Der sendes nyhedsmails til familiens mailadresse.
Den service kan frameldes når som helst.

Efter konfirmandens navn står et M, hvis man skal komme til undervisning onsdag morgen og et E, hvis man skal komme onsdag eftermiddag.

Lørdag den 17. april kl.  9.30 v. Elin Skoven

  1. Camilla Skansing Nielsen (M)
  2. Malthe Thy Rønnow (M)
  3. Mathilde Dahl Olander Poulsen (E)
  4. Mille Juhl Olsen (M)
  5. Sander Wieben (E)
  6. Sofie Dahl Olander Poulsen (E)
  7. Zacharias Feldt Henschke (E)

Lørdag den 17. april kl. 11.30 v. Eva Jerg (ikke flere ledige pladser)

  1. Alexander Martinus Smærup-Ottesen (M)
  2. Christian Sonne Mogensen (undervises i Michaelis, konfirmeres i Christians)
  3. Freja Rosa Pedersen (E)
  4. Gry Eskol Rasmusen (M)
  5. Johan-Aksel Strehle (M)
  6. Laura Bernsten Høyer Hosbjerg (undervises i Michaelis, konfirmeres i Christians)
  7. Laura Schaldemose Schougaard (M)
  8. Lærke Brøsted Vinkler (M)
  9. Mikkel Ladegaard Laursen (E)
  10. Nidine Astor Hedemand (E)
  11. Nikolaj Peter Junker (M)
  12. Noah Møller Jensen (M)
  13. Oscar Hammershøj Rørmann Mikkelsen (E)
  14. Signe Jensen Bendtsen (E)
  15. Stefanie Mai Bentsen (M)
  16. Waldemar Elmer Dahl (E)

Lørdag den 24. april kl. 9.30 v. Elin Skoven

  1. Anton Johannes Vindeløv (E)
  2. Astrid Nelausen Kristensen (M)
  3. Benedikte Risum Tranders (M)
  4. Emma Anaya Borring (M)
  5. Freya Cecilie Corty Spetzler (E)
  6. Gerda Randrup (M)
  7. Jonas Bruun Jessen (E)
  8. Julie Kold Engberg (M)
  9. Karl Hygum Terkelsen (E)
  10. Kasper Worm Madsen (M)
  11. Maya Splidt Lindvig (M)
  12. Oscar Fønsskov Jakobsen (E)
  13. Søren Østermark Jensen (M)
  14. Winnie Nyboe Maden (E)
  15. Xenia Søs Bønnelykke Christiansen (E)

Lørdag den 24. april kl. 11.30 v. Elin Skoven (ikke flere ledige pladser) 

  1. Amalie Hougaard Nielsen (M)
  2. Andrea Feder Hansen (E)
  3. Freja Ulriksen Juhl Eriksen (E)
  4. Freya Nathalie Ibsen (E)
  5. Jacob Meldgaard (E)
  6. Josephine Isabel  Fraser (E)
  7. Kristine Maj Hansen (E)
  8. Lasse Gram Kristensen (E)
  9. Line Adsbøll (M)
  10. Mark Holmgren Nøhr Mikkelsen (E)
  11. Mathilde Oline Østerlund Nielsen (E)
  12. Mikkel Bomholt Kuus Larsen (M)
  13. Oliver Guldager Palbom (M)
  14. Sarah Staversbøl Just (E)
  15. Sirid Dyrbjerg Strøager (E)
  16. Viktoria Løvendahl (M)

Lørdag den 1. maj kl 9.30 v. Eva Jerg (ikke flere ledige pladser)

  1. Andrea Lukmann Riddersholm (M)
  2. Emilia Noren Abildtrup (E)
  3. Emily Munk Juulsen (M)
  4. Frederikke Overgaard Andreassen (M)
  5. Freja Westermann Petersen (E)
  6. Hjalde Benjamin Nielsen (M)
  7. Katrine Elisabeth Funding (M)
  8. Lara Rick Mørck (M)
  9. Laura Ravn Andersen (E)
  10. Laura Rosa Høll Christiansen (E)
  11. Lucas Hougaard (M)
  12. Pernille Bækmand (E)
  13. Seline Liv Foss Hansen (E)
  14. Silje Braatting Findahl (M)
  15. Thilde Lise Windeballe (E)
  16. Vigga Klarfeld Jørgensen (M)

Lørdag den 1. maj kl 11.30 v. Eva Jerg (ikke flere ledige pladser)

  1. Alexander Elkjær Kring Nikolajsen (E)
  2. Annika Bachmann (undervises i Hannerup, konfirmeres i Christians)
  3. Anton Brunbjerg Skovsen (E)
  4. Casper Egebjerg Mortensen (M)
  5. Elias Bjørn Ambye (E)
  6. Lucas Funch Jacobsen Nissen (E)
  7. Mads Emil Friis Boysen (M)
  8. Matilde Klavsen (E)
  9. Michelle Løkkegaard Christiansen (M)
  10. Mikkel Risberg Mathiassen (M)
  11. Natasja Paulsen (E)
  12. Regitze Kathrine Laursen (E)
  13. Sebastian Dumagat Poulsen (M)
  14. Sofie Vejrum Sørensen (E)
  15. Victoria Nedergaard (E)
  16. William Maretti Vest (M)

Mest for konfirmander

BegivenhedDato

Konfirmation (flyttet fra 25/4 til 15/8)

Konfirmation V. Eva Jerg Indsamling: Børnesagens fællesråd

15. aug 09:30
10:30
15. aug 09:30 -
10:30

Konfirmation (flyttet fra 25/4 til 15/8)

Konfirmation V. Elin Skoven Indsamling: Børnesagens fællesråd

15. aug 11:30
12:30
15. aug 11:30 -
12:30

Konfirmation (flyttet fra 2/5 til 22/8)

Konfirmation v. Elin Skoven. Indsamling: Børnesagens fællesråd

22. aug 09:30
10:30
22. aug 09:30 -
10:30

Konfirmation (flyttet fra 2/5 til 22/8)

Konfirmation v. Elin Skoven. Indsamling: Børnesagens fællesråd

22. aug 11:30
12:30
22. aug 11:30 -
12:30

Konfirmation (flyttet fra 9/5 til 29/8)

Konfirmation v. Eva Jerg. Indsamling: Børnesagens fællesråd

28. aug 09:30
10:30
28. aug 09:30 -
10:30

Konfirmation (flyttet fra 9/5 til 29/8)

Konfirmation v. Eva Jerg. Indsamling: Børnesagens fællesråd

28. aug 11:30
12:00
28. aug 11:30 -
12:00

Luthers Nøgle

3. okt 09:00
12:00
3. okt 09:00 -
12:00