Konfirmation 2022 (afdeling Havepladsvej)

I 2022 er der konfirmation i Christianskirken på følgende datoer:

  • Lørdag den 30. april (Kl. 9.30: Eva Jerg) (Kl. 11.30: Elin Skoven)
  • Lørdag den 7. maj (Kl. 9.30 og kl. 11.30: Elin Skoven)
  • Lørdag den 14. maj (Kl. 9.30 og kl. 11.30: Eva Jerg) 

Tilmelding til undervisning og konfirmation er mulig den dag, eleven begynder i 6. klasse.
Det foregår via dette link
Der er plads til 16 konfirmander ved hver af de 6 konfirmationer.

Man bliver spurgt om flg. ting, når man tilmelder sig:

  • Barnets navn
  • Barnets fødselsdato
  • Barnets dåbsdato
  • Barnets mobilnummer
  • Familiens adresse
  • Families mobilnummer
  • Familiens mailadresse
  • Ønsket konfirmationsdato og klokkeslæt

Oplysningerne gemmes og bruges så længe, eleven går til præst og slettes derefter.
Der sendes nyhedsmails til familiens mailadresse.
Den service kan frameldes når som helst.

Lørdag den 30. april kl. 9.30 v. Eva Jerg

  1. Carmen Sarmiento Thule Lind
  2. Casper Glintborg Jensen
  3. Dany Veliu Nielsen
  4. Emil Klavsen
  5. Malthe Christian Andersen
  6. Mie Ditte Nielsen
  7. Oliver Holm Axelsen
  8. Oskar Skjold Green
  9. Ronja Cilje B. Christiansen

Lørdag den 30. april kl. 11.30 v. Elin Skoven

  1. Katrine Lindvig Erlandsen
  2. Lucas Ibsen Sumborg
  3. Mathilde Lindhardt Barasinski Falkenstrøm
  4. Patrick Dam Ksiazek Schrøder
  5. Ronja Lindblad korsgaard
  6. Sigrid Winther Schau
  7. Sofie Hedegaard
  8. Tobias Thorsø Andersen

Lørdag den 7. maj kl. 9.30 v. Elin Skoven

  1. Ditlev Julius Koch Lindberg
  2. Emil Jakobsen Utoft
  3. Emil Jensen
  4. Karla Dorthea Folde
  5. Katrine Medom Madsen
  6. Mads-Emil Sabroe Skræp
  7. Magnus Hedegaard Græsdal
  8. Nicolai Sixtus Østdahl
  9. Victor Grarup Jørgensen

Lørdag den 7. maj kl. 11.30 v. Elin Skoven (ikke flere pladser)

  1. Andrea Søgaard-Kristensen
  2. Elias Husted Bjelkegaard
  3. Jeppe Andresen Pagh
  4. Johan Færch Mølhede
  5. Karla Vigsø Edeling-Schau
  6. Leah Lilith Larsen Steffansen
  7. Malin Josephine Lütken Hansen
  8. Mathilde Høyberg Clausen
  9. Mikkel Eiberg Lyndby Johnson
  10. Naomi Gulløv
  11. Sif Hovgaard Møllegaard Nielsen
  12. Silas Ringmann Pedersen
  13. Stefanie Poulla Kock
  14. Tobias Vestergaard
  15. Tristan Asbjørn Refsgaard
  16. Ziw Nebel Nielsen

Lørdag den 14. maj kl. 9.30 v. Eva Jerg

  1. Caroline Fogdal Gregersen
  2. Hannibal Tom Nørup Hagge
  3. Ida Marie Uldall Mikkelsen
  4. Lucas Riis Ankerstjerne
  5. Nethe Gjørtz Boye Thygesen
  6. Nikolaj Richards

Lørdag den 14. maj kl. 11.30 v. Eva Jerg (ikke flere pladser)

  1. Andreas Grøn Steenberg 
  2. Clara Lægsgaard Bendtsen
  3. Emil Buch Frederiksen
  4. Emma Sofie Harding Crocker
  5. Freja B. K. Nikolajsen
  6. Frida Maj Boye Østergaard
  7. Ida Lynge Søfelt
  8. Lasse Moos Dall
  9. Loui Albert Jensen
  10. Maria Victoria Platz
  11. Martin Kjær Jørgensen
  12. Mathias Christian Friis Boysen
  13. Mathilde Lina Andersen
  14. Mikkel Bøgebjerg Waldersdorff Schmidt
  15. Simon Frederik Thykjær Hansen
  16. Smilla Bundsgaard

Særligt for konfirmander

10feb kl. 19:00

Konfirmandgudstjeneste

Hannerup Kirke.

10feb kl. 19:00
17apr kl. 09:30

Konfirmation

Præst: Elin Skoven.
Kirke- og kulturmedarbejder: Birthe Aarestrup.
Indsamling: …

17apr kl. 09:30
17apr kl. 11:30

Konfirmation

Præst: Eva Jerg.
Kirke- og kulturmedarbejder: Esther Jensen.
Indsamling: Børnesagens …

17apr kl. 11:30
24apr kl. 09:30

Konfirmation

Præst: Elin Skoven.
Kirke- og kulturmedarbejder: Birthe Aarestrup.
Indsamling: …

24apr kl. 09:30
24apr kl. 11:30

Konfirmation

Præst: Elin Skoven.
Kirke- og kulturmedarbejder: Birthe Aarestrup.
Indsamling: …

24apr kl. 11:30
01maj kl. 09:30

Konfirmation

Præst: Eva Jerg.
Kirke- og kulturmedarbejder: Esther Jensen.
Indsamling: Børnesagens …

01maj kl. 09:30
01maj kl. 11:30

Konfirmation

Præst: Eva Jerg.
Kirke- og kulturmedarbejder: Esther Jensen.
Indsamling: Børnesagens …

01maj kl. 11:30